Погляд навскіс. Вступ до теорії Жака Лакана через популярну культуру

Славой Жижек
0 грн
зібрано з грн
0
залишилось друкованих примірників
пiдтримано електронних примірників
0
підтримувачів
0
подаровано бiблiотекам
Залишилось 2017-11-20 дн.
Готується

Про книжку

Ця блискуча праця одного з найвизначніших філософів сучасності, представника Люблянської школи лаканівського психоаналізу Славоя Жижека, що вперше побачила світ 1992 року, є неперевершеним вступом до «догматики» вчення Жака Лакана, який ще за життя здобув репутацію вкрай непростого для розуміння мислителя. Безжалісно експлуатуючи популярну культуру – від «Запаморочення» Альфреда Гічкока до «Цвинтаря домашніх улюбленців» Стівена Кінґа та «Ночі живих мерців» Джорджа Ромеро – вона використовує їх як зручний підручний матеріал, щоб пояснити основні поняття лаканівського психоаналізу, роблячи їх доступними навіть для непідготовленого читача. Що таке «Великий інший» та objet petit a, як розуміти фразу Лакана «Жінки не існує» і чому «насправді помиляються ті, хто не дає себе обманути»? «Погляд навскіс» Славоя Жижека – це мов захопливий спуск на інтелектуальних американських гірках, кожна його сторінка полонить увагу лавиною ідей, проникливістю спостережень та оригінальністю тлумачень, переконливо доводячи, що занурення у філософію не обов’язково має бути нудним заняттям, а лаканівський психоаналіз – це не прісна кабінетна теорія, а прозірливе живе вчення, яке допомагає нам краще зрозуміти самих себе і світ інших людей навколо нас.

Про автора

Славой Жижек (нар. 1949) – словенський психоаналітик лаканівської школи, філософ та культуролог. Представник так званої «Люблянської школи лаканівського психоаналізу», до якої також зараховують Младена Долара, Растко Мочніка, Альонку Зупанчіч та інших.

Визначальними для Жижека-мислителя є вчення знаменитого французького психоаналітика Жака Лакана, класична німецька філософія (Геґель, Кант, Шеллінґ etc.) та марксизм, однак коло його інтелектуальних зацікавлень значно ширше і включає такі теми, як неоімперіалізм, фундаменталізм, християнство та інші релігії, політкоректність, глобалізація, постмодернізм, мультикультуралізм, як і різноманітні форми й вияви сучасної поп-культури. Жижек відомий своїм багаторічним захопленням кінематографом (серед його улюблених режисерів можна виділити тріаду Альфред Гічкок, Кшиштоф Кесльовскі та Девід Лінч), а також оперою.

Погляд навскіс. Вступ до теорії Жака Лакана через популярну культуру - Славой Жижек

Подiлитися

Найчастіші запитання

Що таке Komubook і як це працює? Хто може підтримати видання? Чому при реєстрації мене просять вказати адресу та контактні дані? Як розраховується вартість видання? Скільки триває збір коштів? Коли видання вийде друком? Чи входить у ціну видання вартість доставки? Я хочу долучитися/допомогти проекту. Що трапиться, якщо необхідну суму зібрати не вдасться? Де можна придбати вже видані книжки? В яких містах є можливість забрати книжки самовивозом? Опції підтримки видань. Яку обрати?

Ви повинні бути авторизованим користувачем, щоб підтримати проект.