Рухливий простір

Збірка статей за редакцією Катерини Міщенко й Сюзанни Штретлінг
Обкладинка книжки: Рухливий простір - Збірка статей за редакцією Катерини Міщенко й Сюзанни Штретлінг

Переклад: Колектив перекладачів
К-сть сторінок: 224
Обкладинка: М'яка
Рiк видання: 2018
Видавництво: Медуза

200 грн

Придбати

Про книжку

Що таке простір? Базова передумова людського сприйняття й існування, топографічна одиниця, національна територія, зона осілості й міграції, місце дії, відкрита чи закрита область? Простір багатогранний, і розповідати його історію не так просто. Насамперед через те, що за нього всякчас іде боротьба. Простір пов'язаний не лише з історією людського буття й пізнання, знає не тільки геофізичні спроби вимірювання й архітектурні традиції оформлення. Він також вибудовується геополітичною історією маніпуляцій та захоплень. Саме політична історія свого часу дискредитувала поняття простору, й лише після 1980-х років його було перевідкрито як предмет публічних і наукових дискусій. Згодом простір починають розглядати як певний культурний, медійний і соціальний продукт, змінний в історичному контексті. Простір стає трансдисциплінарною категорією. Антологія "Рухливий простір" є спробою нового погляду на цю фундаментальну категорію. Наш простір процесуальний, плинний і водночас крихкий, недовершений і несконсолідований, це простір з відкритими флангами і вразливими зонами.

Як співвідносяться тіло і простір або місто і текст, що таке гетеротопії, чим особливий світ голограм, що означає ділити світ з іншими, як простір мистецтва формує сучасність - відповіді на ці питання дадуть актуальні дослідження чи вже класичні тексти з царин філософії, соціології, урбанізму таких авторів і авторок, як Люс Іріґаре, Александер Клюґе, Оскар Неґт, Мартіна Льов, Пітер Осборн, Мішель де Серто, Вілем Флюссер, Мішель Фуко, Маркус Шроер, Мері Енн Доан і Аннетт Бальдауф. Свого роду другий голос у книжці утворюють художні образи, створені в сучасній Україні. Візуальна частина представлена фотографіями серії "Сіті Порн" Олександра Бурлаки й Івана Мельничука, роботою Лади Наконечної "Війна в Україні" та серією "Короткі маршрути" Лесі Кульчинської. Над дизайном книги працювала архітекторка Богдана Косміна.

Хочете більше хороших книжок? Підтримайте проект на «Патреоні»!

Доставка й оплата

Замовлені книжки відправляються «Укрпоштою» або «Новою поштою» впродовж 2 робочих днів від дня замовлення на умовах попередньої оплати. Вартість доставки в сплачену на сайті вартість замовлення не входить і оплачується замовником окремо при отриманні. Звертаємо увагу, що у нас діє безкоштовна доставка: на відділення «Укрпошти» — при замовленні трьох книжок і більше; на відділення «Нової пошти» — при замовленні книжок на суму від 700 грн. Важливо! Замовлені книжки зберігаються на відділенні «Нової пошти» лише впродовж п'яти робочих днів, тому прохання не зволікати з отриманням.

Поділитися

Інші видання
Обкладинка книжки: Біґ-Сур - Джек Керуак
Джек Керуак
245 грн
Обкладинка книжки: Волоцюги дгарми - Джек Керуак
Джек Керуак
245 грн
Обкладинка книжки: Кільця Сатурна - В. Ґ. Зебальд
В. Ґ. Зебальд
245 грн