«Анатомія безхребетних». Віталій Кравець

Триває передпродаж артбуку із серією гризайлів відомого художника та графіка Віталія Кравця, що доповнені текстами Олекси Манна й Андрія Бондаря.
Картинка до блогу: «Анатомія безхребетних». Віталій Кравець

Друзі, привіт!

Нагадуємо, що у нас триває передпродаж артбуку, присвяченого серії гризайлів відомого українського художника та графіка Віталія Кравця «Анатомія безхребетних».

Як зізнається у передмові сам автор:

«Моя серія «Анатомія безхребетних» народилась на самому початку повномасштабного вторгнення. Я тоді був цілковито розгублений, уся моя активність була зосереджена на виживанні та допомозі військовим.  Треба було якось утримати головне. Але вже за кілька тижнів я почав працювати. У чужих, незручних та непрофесійних умовах, на стіні чужої кухні в чужому місті я намалював цю серію за кілька місяців. Спочатку з підручних матеріалів: фарби, клею, паперу, газет та вугілля, — я почав щось робити під час повітряних тривог. Коли вмикалась сирена, я починав сеанс терапевтичного рукоблуддя, після закінчення тривоги — завершував. Це була перша нормалізація і вхід у графік, хоч і дуже безсистемний. Адже тривоги тоді лунали зранку, вночі, вдень і ввечері. Їхня періодичність і тривалість була геть хаотичною: від 10 хвилин до 8 годин. Тож спочатку ця серія слугувала мені чимось на кшталт особистого психологічного укриття. І лише згодом я помітив, що вимальовуються образи, які мають дещо спільне. Коли вже вирішив, що це буде художня серія, а не особиста терапевтична робота в стіл, графік і принцип сеансів вирішив залишити — так і працював до кінця».

Пояснюючи концепцію своєї серії, художник зазначає:

«Безхребетність — невід’ємна риса тоталітаризму. Диктатор неможливий поза безхребетністю своєї нації, так само і вона неможлива без нього. Безхребетність як визначення, застосоване до наших ворогів, — не лише вдалий каламбур, а й досить точна аналогія до життєвого устрою деяких комах. Втім устрій безхребетних не обов’язково вказує на примітивність. Він може бути дуже винахідливим і мати складну та конкурентну структуру».

Серія робіт Віталія буде доповнена текстами ще одного відомого українського художника Олекси Манна та інтелектуала, поета і перекладача Андрія Бондаря, що робить це видання унікальним артефактом українського культурного ландшафту періоду великої війни.

За кожен примірник, що буде проданий в період передпродажу, ми перерахуємо 300 грн на потреби Сил оборони України.

Видання вийде друком орієнтовно під кінець 2024-го — на самому початку 2025 року.

Інформаційний та мистецький партнер видання — маркетплейс сучасного українського мистецтва YOOM.

Передзамовити книжку