Голос і більш нічого

Младен Долар
27380 грн
зібрано з 185000 грн
856
залишилось друкованих примірників
129
підтримувачів
15
подаровано бiблiотекам
Видавництво: Комубук
Дев'ята черга
Залишилось 0 дн.
Завершений Картинка проєкту: Голос і більш нічого - Младен Долар

Про книжку

На перший погляд людський голос видається чимось буденним, ба навіть банальним. Хіба все наше життя не проходить у всесвіті голосів: як власного, так і голосів інших людей? А втім, якщо придивитися до цього феномену прискіпливіше, то враження буденності одразу підважується, бо що таке, власне, голос? Це парадоксальний об’єкт, який розміщується на перетині тіла та свідомості, цілком не належачи ані до першого, ані до другої. З одного боку, голос є, безумовно, фізичним, матеріальним, тілесним феноменом, по суті, це не що інше як коливання хвиль, яке сприймається слуховим апаратом людини. З іншого боку — це об’єкт глибоко нематеріальний та навіть ефемерний, який чи не найповніше виражає те, що ми називаємо індивідуальною людською свідомістю.

Голос не був об’єктом серйозних філософських зацікавлень аж до 1960-х років, коли Дерріда та Лакан, хоч і кожен окремо, помістили його у центр своїх теоретичних зацікавлень. У праці «Голос та більш нічого» один із чільних представників Люблянської школи лаканівського психоаналізу, близький друг та соратник Славоя Жижека Младен Долар виходить за межі деррідіанської ідеї «фоноцентризму», повертаючись натомість до твердження Лакана, що голос є одним із найвиразніших втілень психоаналітичного об’єкта. Долар стверджує, що на додачу до двох найпоширеніших застосувань голосу — як носія значення та як джерела естетичного захоплення, — у голосі є ще й третій рівень: голос як об’єкт сам по собі, психоаналітичний об’єкт, який значення та зачудування лише маскують і приглушують. Долар аналізує голос-об’єкт у кількох різних площинах, послідовно розглядаючи «фізику» голосу, лінгвістику голосу, етику голосу та політику голосу, а також використання голосу у текстах Фройда та Кафки, вибудовуючи в процесі викладу своєї думки фундаментальну філософську теорію голосу, яка змушує нас поглянути на цей без перебільшення унікальний людський феномен так, як ми ще ніколи на нього не дивилися.

Цитата

«Ми увесь час живемо у всесвіті голосів, нас постійно бомбардують голоси, нам щодня доводиться пробиратися крізь джунглі голосів, і ми змушені використовувати найрізноманітніші мачете та компаси, щоб не загубитися. Є голоси інших людей, голоси музики, голоси медій і наш власний голос, змішаний із ними усіма. Усі ці голоси кричать, шепочуть, верещать, пестять, погрожують, благають, спокушають, наказують, заклинають, молять, заворожують, зізнаються, тероризують, проголошують… —  ми можемо одразу ж бачити складність, на яку наштовхується будь-яка інтерпретація голосу: наш вокабуляр є неадекватним. Цей вокабуляр цілком здатний розрізняти нюанси значення, однак слова зраджують нас, коли ми маємо справу з нескінченними відтінками голосу, які нескінченно перевершують значення. Справа не в тому, що наш словниковий запас надто обмежений, і цій обмеженості потрібно якось зарадити: зіткнувшись віч-на-віч із голосом, слова структурно зазнають невдачі».

Про видання

Переклад з англійської Павла Шведа.

Дизайн обкладинки Варвари Перекрест.

М'яка палітурка. Орієнтовний формат: 14х21 см; орієнтовна кількість сторінок: 260.

Орієнтовний час виходу друком: лютий — березень 2022.

Обкладинка книжки: Голос і більш нічого - Младен Долар

Поділитися

Найчастіші запитання

Що таке «Комубук» і як це працює? Хто може підтримати видання? Чому при реєстрації мене просять вказати адресу та контактні дані? Як розраховується вартість видань? Скільки триває збір коштів? Коли видання вийде друком? Чи входить у ціну видання вартість доставки? Я хочу долучитися/допомогти проєкту. Де можна придбати вже видані книжки? Що трапиться, якщо необхідну суму зібрати не вдасться? В яких містах є можливість забрати книжки самовивозом? Опції підтримки видань. Яку обрати? Переваги зареєстрованого користувача
Інші проєкти