Страх і відраза в Лас-Вегасі

Гантер С. Томпсон
12525 грн
зібрано з 75000 грн
833
залишилось друкованих примірників
145
підтримувачів
0
подаровано бiблiотекам
Видавництво: Комубук
Перша черга
Залишилось 0 дн.
Завершений Картинка проєкту: Страх і відраза в Лас-Вегасі - Гантер С. Томпсон

Про книжку

“Час від часу енергія цілого покоління вибухає одним потужним зосередженим спалахом з причин, які свого часу ніхто насправді не розуміє – і які, якщо озирнутись назад, так і не пояснюють, що ж насправді відбулося”, – говорить герой роману Гантера С. Томпсона (1937 - 2005) “Страх і відраза в Лас-Вегасі/Fear and Loathing in Las Vegas” (1972). Ця енергія викликає ейфорію, однак коли вона згасає, то залишає по собі лише сумні, випалені спалахом ландшафти, із якими доводиться якось давати собі раду. Рауль Дьюк, знаменитий ґонзо-журналіст та, за його власними словами, “одна з потвор, які втекли від Покоління Кохання”, мчить на шикарному червоному кабріолеті разом зі своїм адвокатом-самоанцем пустелею до Лас-Вегаса, переслідуючи те, що видається йому Американською Мрією, однак відкриває для себе лише її темну, бридку сторону. “Страх і відраза в Лас-Вегасі” – це роман про похмілля після шаленої вечірки довжиною в ціле десятиліття, сповнений галюциногенним гумором, сюрреалістичними кошмарами, їдким сарказмом та щемливою ностальгією за прекрасним часом, коли покоління дітей-квітів “неслося на гребені високої та прекрасної хвилі…”

Читати перший розділ роману

Про автора

Гантер С. Томпсон (1937-2005) – відомий американський журналіст і письменник. Здобув культовий статус серед адептів контр-культури за свій роман “Страх і відраза в Лас-Вегасі” (1971).

Гантер Томпсон народився в Луїзвіллі, штат Кентуккі, в сім'ї середнього класу. Дитинство та юність Гантера були затьмарені несподіваною смертю батька, який залишив сім’ю без засобів до існування. Хлопець так і не зміг офіційно закінчити середню школу і навіть потрапив до в'язниці за звинуваченням у пограбуванні. Деякий час відслужив у військово-повітряних силах США, перш ніж перейти в журналістику. Він часто подорожував, в тому по Каліфорнії, до Пуерто-Ріко і Бразилії. Врешті на початку 1960-х років оселився в Аспені, штат Колорадо.

Перша літературна слава прийшла до Гантера Томпсона після публікації в 1967-му році книжки художнього репортажу про культуру американських байкерів “Ангели пекла: дивна та моторошна сага про злочинні байкерські угруповання” (1967). Аби написати це дослідження, Томпсон цілий рік провів разом із “ангелами”, щоб побачити все на власні очі і почути їхні історії від першої особи. Хоча на початку своєї кар’єри Томпсон був доволі традиційним журналістом, з публікацією у 1970 році репортажу "Кентуккське Дербі – розвага для розпусників та дегенератів", він став міцно асоціюватися з контркультурою, витворишви власний різновид Нової Журналістики, який охрестив “стилем ґонзо”. Томпсон завжди писав від першої особи, широко залучаючи свій власний досвід та емоції для забарвлення оповіді. Він прагнув писати з почуттям гумору, барвисто і фантасмагорійно, часто перебільшуючи події, щоб вони виглядали цікавішими.

Роман, якому Томпсон завдячує своїй репутації – “Страх і відраза в Лас-Вегасі: шалена подорож у серце американської мрії” – був вперше опублікований в журналі Rolling Stone в 1971-му році, а в книжковому форматі на рік пізніше. В 1998-му роман було екранізовано знаменитим британським режисером Террі Гілліамом, головну роль (Рауля Дьюка, альтер его самого автора) у фільмі зіграв Джонні Депп.

Про видання

Це перше видання роману “Страх і відраза в Лас-Вегасі” українською мовою, як і творів Гантера С. Томпсона загалом. 

Переклад з англійської: Гєник Бєляков.

Дизайн обкладинки: Варвара Перекрест.

Орієнтовний формат: 13х20 см.

Тверда палітурка, якісний книжковий папір (Pamo Super).

Більше про книжку та автора запрошуємо дізнатись із відповідних статтей у Вікіпедії (даємо посилання на англомовну версію, оскільки україномовна доволі неповна).

Обкладинка книжки: Страх і відраза в Лас-Вегасі - Гантер С. Томпсон

Поділитися

Найчастіші запитання

Що таке «Комубук» і як це працює? Хто може підтримати видання? Чому при реєстрації мене просять вказати адресу та контактні дані? Як розраховується вартість видань? Скільки триває збір коштів? Коли видання вийде друком? Чи входить у ціну видання вартість доставки? Я хочу долучитися/допомогти проєкту. Де можна придбати вже видані книжки? Що трапиться, якщо необхідну суму зібрати не вдасться? В яких містах є можливість забрати книжки самовивозом? Опції підтримки видань. Яку обрати? Переваги зареєстрованого користувача
Інші проєкти